Blog > Komentarze do wpisu

Plebiscyt na sportowca 25-lecia. Kto powinien wygrać?

Kto powinien wygrać plebiscyt na sportowca 25-lecia? Chyba nikt się nie zdziwi, że moją faworytką jest Justyna Kowalczyk. Bo cóż... dla mnie to sportowiec numer 1. A gdy ktoś pisze komentarz, że Kowalczyk była zdyskwalifikowana, że jej się nie należy, że to nie jest "prawdziwy sportowiec"... To kim, ten ktoś jest? Bez komentarza. Cóż.. Justyna haruje tak ciężko od 15 lat, 6 lat jest na samym szczycie. Nie ujmując nic Adamowi Małyszowi, to nawet sam orzeł z Wisły nie był aż tak regularny, jak biegaczka z Kasiny Wielkiej. Ma w swoim dorobku dosłownie wszystko. Rozpoczynając od wielu zwycięstw i podiów w PŚ, kończąc aż na złotach olimpijskich. A przecież to zawodniczka jeszcze stosunkowo młoda, a więc pewnie jeszcze kilka medali przed nią... :) Myślę, że też powinna być nagrodzona za to,że się tak poswięca. Wyjeżdża tak daleko, by móc przygotować się do sezonów. Teraz co prawda Justyna coraz więcej czasu spędza w Polsce.. Ale nie ma się czemu dziwić.. W końcu tyle lat była poza granicami naszego kraju, to pewnie czuje już zmęczenie ciągłymi wyjazdami, ciągłym życiem na walizkach. W Polsce nie mamy trasy nartorolkowej. Bynajmniej nie takiej, po której mogłaby uczęszczać sama mistrzyni olimpijska. Może jakieś dzieciaki tak, ale nie wyczynowy sportowiec. Norwegowie przyjeżdżając kręcić film o Justynie, kiwali głową ze zdumienia, jak nam się wychowała taka Justyna, na tych kilku metrach dziurawego asfaltu. 

Moim takim ewentualnie drugim kandydatem do zwycięstwa jest Adam Małysz. Zdobył w sporcie wiele, był i jest dobrym człowiekiem. Dawał wspaniały przykład i nauczył ludzi sportu. To on zapoczątkował w Polsce sporty zimowe.

Jednak mimo wszystko mój głos poszedł na Justynę Kowalczyk i jeszcze kilka głosów na nią oddam... ;) 

Niektórzy głosują na Stocha.. Ale dlaczego na niego? Nie wiem.. Może gdyby to był plebiscyt na sportowca roku, to jasne, w końcu 2 złota olimpijskie... Ok, mogłabym się zgodzić.. Ale to nie jest sportowiec 25-lecia.. To nie jest sportowiec nawet 5-lecia... A więc, chcecie na niego głosować? Głosujcie, ale w styczniu kiedy będzie organizowany plebiscyt na sportowca roku... Wtedy ok, jeszcze to będzie adekwatne.

Niech zwycięży najlepszy... Ale tutaj nie liczy się tylko dorobek sportowy... ;) Zobaczymy, którego sportowca szanujecie najbardziej ;) Liczę, że będzie to Justyna Kowalczyk lub Adam Małysz.

czwartek, 08 maja 2014, karolina12-345

Polecane wpisy